Zima se blíží. V jakém stavu je obutí vašeho vozu?

Ačkoliv mnoho lidí řekne, že základem vozu je třeba motor, převodovka či jiné další součásti, je ještě jedna věc, bez které se vůz neobejde, a na které často závisí i životy všech pasažérů. Tímto prvkem, tedy výrobkem jsou samozřejmě pneumatiky. Mnoho lidí hledí při výběru hlavně na cenu, a aktivně tak vyhledávají především levné pneumatiky.  Ne vždy se tento krok může vyplatit, jelikož především obutí z Číny je sice levné, ale v mnoha případech extrémně nebezpečné, jelikož neprošlo potřebnými testy, které tento problém eliminují.

Pokud i vás aktuálně čeká koupě nové sady pneumatik, více než na cenu dejte na jejich hodnocení, které vzešlo například z jejich testování. Vzhledem k aktuálnímu ročnímu období, kdy bude přezout na zimní sadu je ideální cestou si důkladně pročíst test zimních pneumatik, který vám dá jasný názor na to, která pneumatika je TOP na českém trhu, a které je lepší se v rámci vlastní bezpečnosti raději vyhnout. Test samozřejmě hodnotí celou řadu aspektů, a to nejenom kvalitu samotného desénu, ale i záběr pneumatiky na sněhu nebo na ledu, nebo i její brzdnou dráhu. Vzhledem k podmínkám, které během zimy panují, především potom v horských oblastech by to měly být rozhodující faktory.

Samozřejmě není pneumatika jako pneumatika, a zatímco zimní pneu nás perfektně udrží třeba na zasněžené vozovce, během letní sezóny rozhodně tak vynikající vlastnosti nemá. Je třeba koupit pneumatiku se zcela jinou, především letní směsí. Pneumatiky určené na letní sezonu mají často i zcela jiný desén, který dokáže velmi účinně předcházet i takzvanému aquaplaningu. I s pneumatikami na léto pomůže test letních pneumatik, a my si tak můžeme bát stoprocentně jisti, že pokud koupíme některou z nejlépe hodnocených, rozhodně neuděláme chybu. Ty totiž doporučují i sami výrobci automobilů nebo odborníci na bezpečnost na silnicích.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

5 × 2 =